poslední vlna EET

Aktuálně dnes 16.3.2020 vláda zavřela i dříve povolené prodejny elektroniky a pokladen, takže jediná možnost splnění povinností poslední vlny eet mít pokladní zařízení je nákup pokladen v eshopech jako je například ten náš.

  Bohužel kvůli koronaviru se další vlna EET nebude posouvat, ale paní ministrině vám, kteří spadáte do poslední vlny EET, uleví aspoň při kontrolách. Podmínku si ale klade mít EET pokladnu viz její slova: " Případný odklad EET neumožňuje legislativa. Nicméně pokud si někdo, na koho se start třetí a čtvrté vlny vztahuje, nestihne na finančním úřadě vyžádat autentizační údaje, to znamená zaregistrovat se do systému, nevyplývá z toho žádná sankce. Ty vyplývají až z toho, kdyby dotyčný nezačal po 1. květnu vydávat účtenky, neměl pokladnu. " článek zde

  Ministrině financí Schillerová připravuje balíček opatření ohledně spuštění třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb od prvního května. Ta by se měla týkat všech podnikatelských činností, které dosud tržby neevidovaly. Podle ministryně sice není možné ze zákona odložit start třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb, ministerstvo se ale podle ní může zavázat, že kontrolní činnost ze strany finanční a celní správy bude po dobu tří měsíců benevolentní a že nebudou padat sankce.

„Nemohu tedy zastavit to, aby se podnikatelé k elektronické evidence tržeb certifikovali a žádali o autentizační údaje. Ale když o ně požádají později, tak sankce nebude. Ale sankce by byla, kdyby neevidovali nebo neměli pokladní zařízení,“ uvedla Schillerová.

K prvnímu březnovému týdnu si o autentizační údaje k elektronické evidence tržeb zažádalo deset procent živnostníků. Jde o 30 000 z celkového počtu 300 000 živnostníků, kteří musí elektronickou evidenci tržeb od 1. května mít, sdělila již dříve Finanční správa.

Odkaz na článek ZDE